Międzynarodowy Dzień Mężczyzn w Spódnicach

Czy wprowadzanie Międzynarodowego Dnia Mężczyzn w Spódnicach ma sens?

Tak, przyczyni się do popularyzacji takiego stroju
3
60%
Tak, fajna zabawa, ale moim zdaniem nie wpłynie na popularyzację męskich spódnic
2
40%
Nie, to głupota
0
Brak głosów
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Razem głosów : 5

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn w Spódnicach

Postprzez strikemaster Pią Sie 07, 2009 12:09 am

Autor w 1999 roku ogłosił 1 maja Międzynarodowym Dniem Mężczyzn w Spódnicach.

http://www.geocities.com/hotskirtnancy/MIS_Day.htm

Jest tu jakiś mężczyzna w spódnicy? Ktoś z Was będzie to święto obchodził?
Jak dla mnie, pomysł całkiem ciekawy, swego czasu postulowałem wprowadzenie takiego święta 1 kwietnia (łatwiej by się przyjęło), ale jak widać, ktoś mnie ubiegł. :)

Dodaję ankietę, czy takie święto ma sens? IMO jeżeli zaczniemy je obchodzic "tradycyjnie", czyli ubierając się w męskie spódnice, pomoże w popularyzacji takiego stroju, co nam wyjdzie na zdrowie.
Przy okazji może forum się wreszcie rozkręci?
Blog kiltowy strikemastera:
http://strikemaster.bloog.pl/index.html
strikemaster
Administrator

Re: Międzynarodowy Dzień Mężczyzn w Spódnicach

Postprzez ohmlet Wto Lis 03, 2009 12:53 pm

Myślę, że by się to spopularyzowało, potrzebni są ludzie, którzy to rozpropagują. Pisz więcej artykułow na blogu! To bez względnie konieczne. Dodam, że od siebie wstawię jeszcze jakąś notkę.
Chyba najwięcej robi Antyfacet. To jest postać medialna, może jeszcze nie publiczna, ale co jakiś czas dziennikarze robią z nim wywiady i jest już powszechnie znany w kraju.
Tylko zastanawiam się, czy to tylko moda, czy też początek ruchu hmmm... równouprawinienia?
Cokolwiek - jest ciekawe.
ohmlet

Postprzez strikemaster Wto Lis 03, 2009 4:34 pm

Czy to moda? AFAIK na Zachodzie dość często się na pokazach faceci w spódniczkach pojawiają, Marc Jacobs chodzi nawet na codzień, ale na razie nikt się nie odważył ich sprzedawać. Spódnice z pokazów albo wcale nie trafiają do sprzedaży, albo trafiają na dział damski. Może dlatego, że nie ma wystarczająco dużego rynku zbytu, a może dlatego, że managerowie się boją? Fakt, że te z pokazów są zwykle dosć udziwnione, chodzi w końcu o wywołanie zaiteresowania projektantem a nie sprzedaż. Mi chodzi przede wszystkim o wygodę (no i o zdrowie też, prowadząc ten temat trochę się dowiedziałem o negatywnym wpływie spodni na męskie zdrowie, na prawdę na metkach spodni powinny być ostrzeżenia o następstwach, jakie ten zwyczaj powoduje!), dlatego wystarczają mi kilty i image, jakbym się właśnie urwał z planu drugiej części "Braveheart". :)

Co do Antyfaceta, mam dość mieszane uczucia. Właściwie walczy mniej więcej o to samo, co ja, tyle tylko, że przyjął drogę wywoływania szoku, stąd większość traktuje go raczej jako dziwo, czy też transwestytę. Dość trudno go przed takimi oskarżeniami wybronić, bo nie da się raczej nikomu wmówić, że szpilki są wygodne, noszenie damskiej bielizny jest w naszej kulturze oznaką fetyszyzmu a pomysły z majtkami z trzema nogami brzmią cokolwiek niedorzecznie, nie wspominając o tym, że bielizna sama w sobie, niezależnie od ilości nogawek jest dla mężczyzn szkodliwa, co wyjaśniłem na blogu.

Co do ruchu równouprawnienia. Istnieją już takie ruchy nawet w Polsce (np. maskulizm.org), zajmują się głównie aspektami prawno-sądowymi dyskryminacji mężczyzn. Ja próbuję wywalczyć symetrię w sprawie ubioru (przynajmniej na razie tylko tyle i aż tyle). Może nawet nie chodzi mi o pełną symetrię, kwieciste sukienki pozostawię kobietom, więc pewna asymetria pozostaje, ale cóż, skoro wszyscy się zgadzają, że męskie jest lepsze i atrakcyjniejsze dla obu płci...
strikemaster
Administrator

18 Maja - DZIEŃ MĘSKICH SPÓDNIC

Postprzez strikemaster Wto Mar 16, 2010 5:51 pm

Sorry, że tak robię post pod postem. :D
Niedawno przez fora, oczywiście głównie zagraniczne przewinęła się dyskusja na temat nowego terminu dnia mężczyzn w spódnicach. Tym razem proponuje się datę 18 maja. W związku z tym, ze strona gościa, który ustanawiał święto 1 maja już dawno wygasła, jest propozycja, zeby w Polsce też zastosować nowy termin. Co o tym sądzicie?
strikemaster
Administrator

Postprzez Siwy Sob Mar 23, 2013 10:41 pm

Sądzę, że w Roku Pańskim 2013 możemy spróbować zorganizowac obchody 8-)

A gdyby tak jeszcze dało się je połączyć z jakąś konsumpcją piwa, to już całkiem super ;-)
Siwy

Postprzez Arnodike Sob Mar 23, 2013 11:42 pm

Siwy napisał(a):Sądzę, że w Roku Pańskim 2013 możemy spróbować zorganizowac obchody 8-)

A gdyby tak jeszcze dało się je połączyć z jakąś konsumpcją piwa, to już całkiem super ;-)

pomysł dobry, szczególnie w konfiguracji z ceilidh w jakimś fajnym klubie;-)
--
Pozdrowienia
Arnodike
Arnodike

Postprzez Siwy Nie Mar 24, 2013 12:56 am

Krótko i na temat 8-)
Data oczywista. Pozostaje pytanie: gdzie. Jestem mobilny, więc otwarty na propozycje.
No i kwestia, czy zamawiamy stolik dwuosobowy, czy jakiś ciut większy :mrgreen:
Siwy

Postprzez strikemaster Czw Mar 28, 2013 10:35 am

Siwy napisał(a):Krótko i na temat 8-)
Data oczywista. Pozostaje pytanie: gdzie. Jestem mobilny, więc otwarty na propozycje.
No i kwestia, czy zamawiamy stolik dwuosobowy, czy jakiś ciut większy :mrgreen:

Stolik chyba powinien być troche wiekszy. :)
strikemaster
Administrator

Postprzez Siwy Czw Mar 28, 2013 3:12 pm

Wszelki duch Pana Boga chwali - Strikemaster :o

strikemaster napisał(a):Stolik chyba powinien być troche wiekszy

I romantyczny tet-a-tet z Arnodike szlag mi trafił :evil:

:mrgreen:

No trudno, Boh trojcu toże liubit' ;)
Siwy

Postprzez Siwy Śro Kwi 03, 2013 9:50 am

Dobra, to teraz serio, bo z racji różnych obowiązków muszę planować z wyprzedzeniem:

1) robimy coś wspólnego, z przytupem, czy
2) 18.05. po cichu każdy zakłada spódnicę u siebie, nawet w domu (ewentualnie w zagrodzie ;-))?

Nie chcę wybiegać przed szereg, ale jesli 1), to trzebaby się naradzić i coś z wolna postanawiać 8-)
Siwy

Następna

Wróć do Dyskusje kiltowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu