Spódnice inne niż kilty

Spódnice inne niż kilty

Postprzez Siwy Czw Gru 12, 2013 9:31 pm

Kilt - oczywiście, OK.
Mam, nawet dwa, i lubię. Może będę mieć więcej.
Ale przy różnych zaletach, kilt ma i wady. Skomplikowana konstrukcja wymagająca wprawnego krawca, przy siadaniu trzeba zadbać o tylne plisy, lżejsze wersje wrażliwe na wiatr, wysiłek przy prasowaniu, i tak dalej.
Dlatego coraz bardziej skłaniam się do eksperymentów z prostszą spódnicą. W końcu, jeśli takie fikuśne i plisowane coś może być męskie, to np. ołówkowa spódnica w stonowanych barwach - już nie?
Zresztą, jeśli ktoś by chciał żółto-różową, to też, czemu nie? ;-)
Kilty przecież, niektóre, potrafią mieć całkiem jaskrawą kolorystykę.
OK, ja akurat skłonności do krzykliwych barw nie mam, ale z krojami pewnie poeksperymentuję. Z materiałami też. Dżins i sztruks mnie kuszą, w dalszej kolejności skóra.
Ciekaw jestem cudzych doświadczeń i opinii.
Siwy

Re: Spódnice inne niż kilty

Postprzez Bizarek Wto Sty 14, 2014 7:50 pm

Ja ostatnio dostałem w prezencie spódnicę w kolorowe kwiaty (do pół łydki, rozkloszowaną) Luknięcie w lustro przekonało mnie że jkest OK, ale na ulicę preferowałbym inne, mniej krzykliwe kolorami. Hej.
Nie ważne co mówię, ważne co podpisuję a i na to trzeba patrzeć z przymróżeniem oka[/color]
Bizarek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Arnodike Pon Lip 21, 2014 12:33 am

bardzo fajne są kilty o plisaach boxowych, starsi bracia klasycznych knife - pleated. Zalety - szersze znacznie plisy, lepsza ergonomia - mniej się deformują w trakcie eksploatacji, no i są tańsze - max 3-4 yardy tkaniny, a wyglądają równie dobrze
Arnodike

Postprzez strikemaster Nie Maj 10, 2015 12:12 am

Cześć Arnodike, lata świetlne mnie tu nie było, miałem tyle spraw że nie miałem czasu się zajmować forum, kiltami ale w kiltach chodzę. Jeśli chodzi o inne formy kiltów, jakoś czas temu wyczaiłem o co chodzi z box pleated ale po tylu piwach ile teraz mam we krwi trochę ciężko kojarzę. :)
Blog kiltowy strikemastera:
http://strikemaster.bloog.pl/index.html
strikemaster
Administrator

Wróć do Dyskusje kiltowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu