Zima w kilcie

Zima w kilcie

Postprzez strikemaster Nie Lis 13, 2011 11:02 pm

Jak w temacie, w poprzednich latach zdarzało mi się w czasie zimy w kilcie kilka razy wychodzić, stwierdziłem, ze jest w takim stroju prawie tak samo ciepło, jak w spodniach. Jednak ze względu ewentualnego odbioru społecznego takiego zachowania, chodziłem w spodniach. Tym razem postanowiłem z chodzenia w kiltach nie rezygnować. Ktoś jeszcze ma zamiar zimą kontynuować dzieło kiltowej rewolucji? :)
Blog kiltowy strikemastera:
http://strikemaster.bloog.pl/index.html
strikemaster
Administrator

Re: Zima w kilcie

Postprzez Alve Czw Lut 09, 2012 5:36 pm

Mam w domu obecnie więcej kiltów niż spodni, choć trochę się zbrzuchaciłem i nie wszystkie już pasują :) Kilka zim temu przy sporym mrozie przetestowałem swój najgrubszy kilt wraz z grubymi wojskowymi podkolanówkami. Okazało się, że jest znacznie cieplej niż w spodniach, nawet rzepki kolanowe zbytnio nie zmarzły. A przy tym oczywiście bez bielizny. Owcza wełna robi swoje.
Alve

Postprzez strikemaster Pon Lut 13, 2012 9:52 pm

Też mam więcej kiltów niż spodni i stale w kiltach chodzę. Jakieś marne -20 stopni na pewno mi w tym nie przeszkadza, chociaż przyznam, że w ostatnią niedzielę rano stojąc w Katowicach na przystanku trochę w kolana zmarzłem.
strikemaster
Administrator

Postprzez Siwy Sob Mar 23, 2013 10:29 pm

Dziś przed południem, przy ładnym słoneczku i temp. ok. - 11, urządzilem sobie test: wojskowy Blackwatch, wełniane zakolanówki i kurtka skórzana nieco za tyłek... przejście do garażu (około 100 metrów) no problem, zimne siedzenia w aucie (skóra, garaż przewiewny) trochę gorzej, ale tylko przez chwilę, spacer po paru sklepach (odległości od parkingu 10-50 metrów za kazdym razem) też bez problemu i powrót j.w.
W gratisie zdziwione spojrzenia, ale żadnych komentarzy :mrgreen:
Podejrzewam, że gdyby przy tej temperaturze trzeba było postać na przenikliwym wietrze dłużej, jednak by mi to i owo zmarzło. Ale w sytuacjach ekstremalnych, myślę, mozna się jednak ratować rajstopami (wiem, że Gospodarz jest uprzedzony, ale ja nie mam oporów, choć jesli bardzo nie musze, to nie tęsknię za tą częscią garderoby).
Siwy

Postprzez Loki Nie Maj 19, 2013 1:43 pm

Wypowiem się:
Przy prawie minus 20 stopniach, w nocy, śmigałem po Poznaniu dobre kilka godzin w kilcie, desanciakach (Owszem, nie ubieram się tradycyjnie, a półbutów nienawidzę i nie mam zamiaru kupować.), wełnianych skarpetach i skórze, muszę przyznać, że nie zmarzłem ani trochę :) Ale to może być kwestia moich seksownie owłosionych nóg :twisted:

Co do "zdziwionych spojrzeń" - nawet pani w knajpie dziwnie się nie patrzyła, ach te duże miasta :mrgreen:
Loki

Postprzez strikemaster Pon Wrz 30, 2013 1:56 pm

Siwy, nic by Ci nie zmarzło, kilt nie przemaka na deszczu i śniegu, jest grubszy od typowych spodni i nie przylega do vciała, pod nim jest warstwa ciepłego powietrza, żadne rajstopy nie są potrzebne. A uprzedzony do rajstop może troche jestem, musiałem je w dzieciństwie nosić w wersji takiej mocno gryzącej dla chłopców, przegrzewałem sie i byo mi niewygodnie. Rajstopy to spodnie i nie po to się od spodni uwalniałem żeby zamienić je na inny fason.
strikemaster
Administrator

Postprzez Siwy Wto Paź 08, 2013 7:43 pm

Nie będę się upierał przy rajstopach, główne wspomnienie jakie mam z ich używania, to faktycznie przegrzane klejnoty.
Na szczęście, obowiązki przedłużenia gatunku spełniłem, więc to tylko dyskomfort, a nie ryzyko ;-)
Zima ma być "stulecia" (podobno), to się przetestuje różne warianty.
Siwy

Wróć do Dyskusje kiltowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu