Dress code

Dress code

Postprzez strikemaster Pią Wrz 11, 2009 6:25 pm

Jest to uciążliwy dla pracowników zwyczaj uniformizacji, stosowany w biurach korporacji, instytucji państwowych. Psychologowie potwierdzają, że uniformizacja prawie uniemożliwia indywidualność, a przez to powoduje wzrost agresji i obniża kreatywność. Ponadto stroje oficjalne są mało komfortowe. Oficjalnie potwierdzono też inną niekorzystną cechę dress code, energochłonność, zwłaszcza w lecie. Premier Bangladeszu zakazał noszenia garniturów w instytucjach rządowych w okresie ciepłym ze względu na zbyt duże zużycie energii przez klimatyzację. Pracownicy ubrani w stroje nieoficjalne mogą sobie pozwolić na ustawienie wyższej temperatury bez utraty komfortu:

[url]fakty.interia.pl/ciekawostki/news/premier-zakazal-noszenia-garniturow,1364132[/url]

Podobne akcje są podejmowane w firmach na terenie Japonii i Hiszpanii.
A nas stać na marnowanie energii gdy system energetyczny jest coraz bliżej przeciążenia, budowa nowych elektrowni trwa długo, do tego dochodzą kary za przekroczenie emisji CO2?
Dyrektywa o wymianie źródeł światła już weszła w życie, a dyrektywy o złagodzeniu dress code i wyłączeniu wtedy już zbędnych klimatyzatorów i wentylatorów nie ma, mimo, że skutki w bilansie energetycznym (tzn. zmniejszenie zużycia prądu) były by prawdopodobnie większe.
Blog kiltowy strikemastera:
https://strony-kiltowe.blogspot.nl/
strikemaster
Administrator
 
Posty: 62
Rejestracja: Pią Lip 03, 2009 5:39 pm

Wróć do Polityka, społeczeństwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

   
Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu